Бездомно кутре, спасено от екипа на 75. ОУ, намери нов дом и осиновители

Това е Лъки – бездомно кученце, спасено от екипа на 75. ОУ „Тодор Каблешков“, което днес вече има свои любящи стопани-осиновители и истински дом.

Историята започва в първите дни на декември 2025 година, когато директорът г-жа Виолета Бимбова-Туфан и нейните заместници г-н Александър Манов и г-н Цветомир Маринов, намират в двора на училището малко безпомощно кученце. Прибират го в кашон, покрит с дрешка, осигуряват му храна, вода, топлина, купуват най-необходимите принадлежности и … му дават името Лъки. Временният дом се оказва уютно убежище за изплашеното кутре, което сладко заспива в кабинета на заместник-директорите, докато се уреди предаването му на специалистите от Общинското предприятие Екоравновесие.

По щастливо стечение на обстоятелствата, в приюта в Сеславци по това време има едно свободно място – точно за Лъки. Така тя попада в ръцете на отдадени професионалисти, преминава медицински изследвания и получава нужните грижи.

В приюта Лъки расте игрива и уверена, но проявява и своя труден характер – не се разбира добре с останалите кучета, тъй като пази ревниво своята територия. Радва се на редовни разходки и внимание от доброволците, които всяка събота и неделя даряват време, грижа и обич на животните.

Към доброволците се присъединява и семейството на г-жа Виолета Бимбова-Туфан. От разговор с ръководителя на приюта д-р Андрий Симон тя разбира, че има огромна нужда от първоначални комплекти за кръвни тестове за животните. Така се ражда идея за кампания за набиране на средства, чрез която училищната общност на 75. ОУ да подкрепи приюта.

Историята на Лъки е доказателство, че всяка проява на съпричастност е важна. И че от едно малко добро понякога зависи цял един живот. Ще следим пътя на нашата любимка. Вярваме, че ще намери своето щастие и ще донесе много радост на новите си стопани.