Учители от 75. ОУ участваха в Зимната педагогическа академия на Сдружение „Професионален форум за образованието“

Група учители от начален и прогимназиален етап на 75. ОУ „Тодор Каблешков“ се включиха в Зимна педагогическа академия 2026 във Велинград. Събитието е традиционно и се организира от Сдружение „Професионален форум за образованието“. На него учители и директори от цялата страна развиват професионалната си компетентност чрез разнообразни интерактивни обучителни модули.

Фокус на семинара, проведен от 13 до 15 март, бяха човешките технологии в дигиталния свят. Участниците се запознаха с теми, насочени към изкуствения интелект, STEM обучението, проектно-базираните уроци, адаптивни тренинги за ученици при преход в нов образователен етап, психологически особености и иновативни подходи в предучилищната подготовка. Бяха демонстрирани възможностите на 3D принтирането с примери за конкретното му приложение в педагогическата практика. В нестандартния модул „Ритъмът на общността“ педагозите опитаха чрез лично преживяване силата и големия дидактически потенциал на музиката, създавана чрез различни по вид ударни инструменти.