На Благовещение се роди училищен клуб, посветен на цветята
С настъпването на пролетта госпожа Людмила Стоянова и госпожа Надежда Димитрова създадоха Клуб „Децата и цветята“. Участваха ученици от 4.“в“ и 5.“а“ клас.
За начало на тази инициатива избраха 25.03.2026 г. – Благовец. Госпожа Стоянова разказа за празника и народните поверия, свързани с него.
Учениците засяха семена и обещаха да полагат грижи за тях, докато не видим сандъците пълни с цветя. От госпожа Димитрова научиха как и защо се пресаждат цветя.
Ще има много нови срещи, в които учениците и учителите ще създават красота и ще споделят любовта си към цветята.














