Здравко Колев стана за пети път републикански шампион по бокс

Здравко Колев, ученик от 6. „в“ клас на 75. ОУ „Тодор Каблешков“, вече е 5-кратен републикански шампион по бокс на България!

Здравко взе участие в Държавния личен шампионат по бокс за ученици в Плевен и спечели златото безапелационно – първите му три срещи завършиха с отказване на противника в първи рунд, а на финала победи с 5 на 0 съдийски гласа.

В първенството участваха близо 220 таланти от 48 клуба в цялата страна. Шампионатът бе наблюдаван и от треньорите на националните отбори, които набелязаха следващите попълнения в представителните състави на България в по-малките възрастови групи.

След поредния успех Здравко Колев се готви за международни турнири, където, убедени сме, ще представи достойно страната ни и отново ще покаже големия си талант.

Браво, Здравко! Горди сме и се радваме заедно с теб!