Безопасността започва от нас – практически тренинг по БДП

Седмицата, посветена на безпасното движение по пътищата, завърши с тренингово обучение с учениците от прогимназиален етап.

Бяха показани преминаване на пешаходни пътеки с маркировка тип „Зебра“ и с две прекъснати успоредни линии. Показани бяха знаци Б2 („Стоп“), Б3 („Път с предимство“), Ж13 („Път без изход“) и знак Г3 („Движение само наляво след знака“).

Учениците взеха активно участие в изпълнението на елементите, като бяха демонстрирани особеностите при пресичане пеша и при движение с велосипед или друго двуколесно превозно средство. Обучителите обърнаха специално внимание на рисковете при използване на телефон в движение, носенето на слушалки и разсейването на пътя.